بلاگ

Previous Next

مايع ظرفشويي

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مايع ظرفشويي( BrE : مایع ظرفشويي) که به عنوان صابون های ظرفشویی شناخته می شود، صابون های ظرف و صابون ظروف ، مواد شوینده ای است که برای کمک به شستشو استفاده می شود. معمولا یک مخلوط بسیار فوم از سورفکتانت ها با تحریک پوستی کم است و در درجه اول برای شستن دست شیشه ها، صفحات ، کارد و چنگال و ظروف پخت و پز در یک سینک یا کاسه. علاوه بر استفاده اولیه از آن، مایع ظرفشویی نیز دارای کاربردهای غیررسمی متعددی مانند ایجاد حباب، شستن لباس و تمیز کردن پرندگان آسیب دیده در روغن است.

مواد شوینده شستشو برای ماشین های ظرفشویی به صورت کارتریج، ژل، مایعات، پکت ها، پودر و قرص های مختلف تولید و عرضه می شوند. هر نوع مایع شستشو  ظرفشويي دهنده ممکن است شامل سفید کننده ، آنزیم ها یا مواد شستشو باشد.  برخی از مواد شوینده برای مواد شوینده ممکن است خانگی، با استفاده از مواد تشکیل دهنده مانند بوراکس ، اسانس ، روغن اوکالیپتوس و صابون نوار رنده شده، از جمله دیگر.

مواد شوینده مايع ظرفشوييمی توان در شرایط مختلف کار کرد. در بعضی موارد به طور مناسب فرموله شده می توان آنها را با آب سرد یا آب دریا مورد استفاده قرار داد، هرچند که به طور کلی کار نخواهد کرد و همچنین برای آب گرم استفاده می شود.

مطالب مشترک

عنصر اصلی آب است؛ مواد اصلی اصلی مواد شوینده هستند. مواد شوینده ظرفشويي به جای صابون استفاده می شود، زیرا آنها با هیچ ماده معدنی در آب واکنش نمی دهند تا ذرات صابون را تشکیل دهند. دیگر عوامل ضعیف کننده و تثبیت کننده وجود دارد  سایر مواد ممکن است شامل سورفکتانت ها، هیدروتروپ، نمک، نگهدارنده ها، عطر ها و رنگ ها باشد.

Surfactants حذف چربی و ذرات مواد غذایی گیر کرده است. آنها همچنین ممکن است فوم را فراهم کنند.

برخی از محصولات مواد شستشو ظرفشويي دهنده حاوی فسفات است . فسفات باعث تمیز کردن ظروف می شود، اما همچنین می تواند سبب جلب گلها شود زیرا فاضلاب به محیط طبیعی باز می گردد. از این جهت، در بسیاری از نقاط به عنوان جزء ممنوع شده است.

در سال 2010، ایالات متحده آمریکا FDA نگرانی های بهداشتی در مورد تریکلوسان ، ماده ضد باکتری مورد استفاده در برخی از مایعات ظرف غذا.در جای دیگر، تری کلسن در ایجاد گیاهان تصفیه فاضلاب مشکلی ایجاد کرده است و به این ترتیب می تواند "برخی از میکروب های پردازش لجن را خراب کند و مقاومت سایر داروها را ارتقاء دهد".  FDA ایالات متحده متوجه شده است که تریکلوسان هیچ مزیت های بهداشتی را در برابر صابون و آب فراهم نمی کند. از سال 2014، حداقل یک دولت در ایالات متحده، تری کولوزان را در مایعات ظرفشویی ممنوع کرده است.

بسیاری از مایعات ظرفشویی حاوی عطر هستند که می تواند باعث درماتیت تماس در معرض حساسیت یا حساسیت باشدمایع ظرفشویی عمدتا برای از بین بردن مواد غذایی از ظروف و ظروف استفاده می شود. خاک سنگین (ذرات بزرگ مواد غذایی) معمولا از ظروف قبل از استفاده از ظروف پاک می شود.  فرمول شستشو می تواند بر اساس استفاده (دست یا اتوماتیک) متفاوت باشد. 

 تمیز کردن دست ماشین ظرفشویی

در صورت عدم وجود یک ماشین ظرفشویی دست، در صورت تمایل به استفاده از وسیله نقلیه سنگین "سخت به تمیز کردن" و یا از طریق ترجیحات، دستشویی دست می باشد. بعضی از مایعات ظرفشویی می توانند به نقره های خانگی ، ظروف شیشه ای خوب، هر چیزی با برگ طلای ، پلاستیکی یکبار مصرف و هر یک از اجناس ساخته شده از برنج، برنز، چدن ، فیبر ، قلع و یا چوب، به ویژه در هنگام ترکیب با آب گرم و اقدام از یک ماشین ظرفشویی هنگامی که مایع ظرفشویی برای چنین اجناس مورد استفاده قرار می گیرد، در نظر گرفته شده است که آنها را با دست بشویید. 

مواد شوینده دستی دست ها از سورفاکتانت استفاده می کنند تا نقش اصلی را در تمیز کردن بازی کنند. کاهش کشش سطحی آب شستشو و افزایش حلالیت مخلوط های سورفاکتانت مدرن، به آب اجازه می دهد تا از ظروف در یک ردیف ظرف استفاده شود. با این حال، اکثر مردم همچنین ظروف را با آب خالص شستشو می کنند تا مطمئن شوید که از هر گونه باقی مانده ی صابون که می تواند طعم غذا را تحت تاثیر قرار دهد، از بین برود. 

مایع شستشو می تواند باعث ایجاد حساسیت پوستی و ایجاد اگزما دست شود. کسانی که با "پوست حساس" هستند، از جمله چیزهای دیگر برای متقاعد کردن شخص دیگری برای شستشو توصیه می شود.

تمیز کردن خودکار ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی خودکار شامل استفاده از یک ماشین ظرفشویی یا دستگاه دیگر می شود. به طور کلی از طریق راحتی، بهداشت، یا ترجیح شخصی انتخاب شده است.  تمیز کردن کمتر وابسته به surfactants مواد شوینده است، اما بیشتر وابسته به آب گرم ماشین و همچنین سازندگان مواد شوینده، سفید کننده و آنزیم ها.  سورفکتانت های شوینده اتوماتیک برای شستن مواد شوینده معمولا فوم کمتری برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه دارند.

درباره ما

شرکت تعاونی 749 به عنوان یک نام تجاری معتبر و شناخته شده، تولید کننده طیف وسیعی از محصولات شوینده و بهداشتی است که محصولات آن در 2 طبقه بزرگ بهداشت خانگی، بهداشت شخصی تولید و به بازارهای داخلی و بین‌المللی عرضه می‌شوند.

آخرین خبرها

اطلاعات تماس

آدرس شرکت:

میانه، شهرک صنعتی شماره یک، خیابان یاسمن
 
ایمیل: info[a]mavi749.ir
 
تماس مستقيم با مدير عامل: 09144105097
 
تلفن تماس: 52236777-041